#Інсайд та «Четверта влада» — на UA: КАРПАТИ стартують журналістські розслідування зі Львова та Рівного

#Інсайд та «Четверта влада» — на UA: КАРПАТИ стартують журналістські розслідування зі Львова та Рівного

19 тра. 2021

Цього тижня глядачі регіональних філій Суспільного, зокрема і UA: КАРПАТИ, побачать прем’єри проєктів журналістських розслідувань — #Інсайд та «Четверта влада». Це ще два проєкти-переможці всеукраїнського відкритого конкурсу «Створюй із Суспільним. Розслідування»

Дивіться на UA: КАРПАТИ:

  • #Інсайд — у суботу, 22 травня, о 19:45.
  • «Четверта влада» — у неділю, 23 травня, о 19:45

Мета #Інсайду — не лише показати громадськості та правоохоронцям факти зловживань у регіоні, а й заохотити мешканців відстоювати власні права та права громад. Прем’єрна програма проєкту — про те, як перед приєднанням до Львівської ОТГ у навколишніх містах і селах роздавали земельні ділянки. Як зауважила авторка #Інсайду, це — 300 гектарів, ціна яких щонайменше 600 мільйонів гривень. Загалом команда проєкту підготує 8 випусків про локальні проблеми Львівщини. 

«Наші історії — це локальні проблеми простих людей, які стикаються з корупцією, соціальною несправедливістю у різних сферах життя. Звісно, ми показуватимемо і чиновників, і посадовців, які відповідають за конкретні питання, розказуватимемо про їхню роботу і стиль життя, — розповіла авторка проєкту, журналістка-розслідувачка Мар’яна Сич. — Співпраця з UA: ЛЬВІВ — це новий досвід для всіх нас. На жаль, в Україні, зокрема й на Львівщині, дуже мало місцевих телерадіокомпаній, які мають власні проєкти журналістських розслідувань. Відтак у нас є можливість не просто суттєво розширити свою аудиторію, а й показати, що цікаві, якісні матеріали можна випускати й у регіонах»

«#Інсайд — це наш перший  розслідувальний проєкт і  перший досвід роботи з колегами з-поза компанії. Приємно, що Львів — у переліку тих шести регіонів, де  працюватимуть незалежні розслідувачі. А підтримка з боку Суспільного — це гарантія, що на виході глядачі отримають не просто цікаві, а високих професійних стандартів програми»,  — розповіла продюсерка Львівської філії Суспільного Ірина Сандуляк.

 

У першому випуску проєкту «Четверта влада» йтиметься про особливості лікування інсультів у рівненських лікарнях. Заплановано підготувати 8 розслідувань про проблеми і зловживання у сфері медицини, освіти, бюджетів, про випадки корупції та порушення прав людини. Серію розслідувань для суспільного мовника готує команда Рівненської агенції журналістських розслідувань «Четверта влада»

«Ми з’ясували, що заклади часто порушують вимоги Національної служби здоров’я і зобов’язують пацієнтів платити за діагностику й лікування, хоча воно має бути безоплатним. Для чого ми це досліджуємо і знімаємо сюжет? Бо маємо надію, що якщо суспільно важливу проблему виявити, показати і підсвітити з різних боків — знайдуться і шляхи її виправлення. У цьому випадку сподіваємося, що лікування пацієнтів з інсультом на Рівненщині врешті-решт ставатиме безоплатним не лише на папері, а й у реальності, — каже керівниця проєктів «Четвертої влади» Антоніна Торбіч. — Для нас розслідування — це не самоціль, а інструмент, за допомогою якого можна впливати на зміни у суспільстві. Тож ми вирішили взяти участь у проєкті Суспільного, бо спільними зусиллями легше досягати цих змін».

«Це суспільно важливий проєкт, який допоможе людям дізнатися правду про зловживання влади, адміністрацій медичних чи освітніх закладів, і ця правда допомагатиме громадянам відстоювати їхні права, адекватно оцінювати діяльність місцевих чиновників та політиків», — зазначив продюсер UA: РІВНЕ Михайло Чубай.

 

Як раніше зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, підтримка Суспільним мовником незалежних локальних розслідувань дає можливість зробити голос якісної регіональної журналістики більш потужним та впливовим.

З юридичною експертизою проєктів команді Суспільного допомагає Інститут розвитку регіональної преси. Редакційний супервайзинг проєктів здійснюють журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар. Зокрема, Інна Білецька переконана, що регіональні розслідування — це спосіб допомогти жителям областей не помилятися, обираючи владу, і не платити за те, за що уже заплатили з бюджету.

Загалом, у травні телеглядачі Суспільного побачать прем’єри шести телевізійних журналістських розслідувань. Три з них — «Під прицілом», «Лакмус» та «Червона лінія» — стартували у минулі тижні.

Нагадаємо, конкурс проєктів журналістських розслідувань для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного був оголошений вперше минулого року в грудні. У лютому стали відомі назви шести проєктів-переможців. Ще п’ять ідей команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку.

«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці з Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення.

UA: Суспільне мовлення — це найбільша мережа телерадіоканалів та цифрових платформ в Україні, які незалежні від владних чи бізнесових структур. На Прикарпатті це — телеканал UA: КАРПАТИ і UA: Українське радіо Карпати.

Слухати UA: Українське радіо Карпати можна онлайн та на частотах: 

  • Верховина - 103,6 FM
  • Івано-Франківськ - 100,4 FM
  • Калуш - 100,1 FM
  • Косів - 100,6 FM
  • Яремче - 100,2 FM

Дивитися телеканал UA: КАРПАТИ онлайн — за посиланням.