У мережі набирає обертів флешмоб

У мережі набирає обертів флешмоб "Я підтримую Суспільне"

31 жов. 2018

"Колеги, наша команда – телевізійники і радійники Суспільного Кіровоградщини — закликає долучитися до флешмобу на підтримку дофінансування Суспільного мовника України! Ставте рамку, візуалізуємо скільки нас!" — такими словами до своїх підписників звернулась продюсерка Кіровоградської філії Суспільного Олена Кваша, єдиного українського мовника, що працює для громади і не є комерційним. Проте саме брак коштів стає на заваді розвитку Суспільного мовлення в Україні.

Попри те, що в законі "Про суспільне телебачення та радіомовлення України" чітко визначено бюджет суспільного мовника, у 2018 році ПАТ "НСТУ" отримало половину передбаченої законом суми. У проекті Держбюджету на 2019 рік заплановано скоротити річний бюджет Суспільного до 1 млрд грн, тобто на 45%.

"Наш шлях розпочався непросто — із шоковими заходами з оптимізації штатів, із навчаннями, з відсутністю техніки, і ще багато з чим. І головне — з обіцянками підтримки від урядовців, — написала Олена Кваша. — Так от: люди, які роблять українське суспільне мовлення, — достойні поваги. Я не хочу, щоб їх труд загинув. Я їх поважаю і вірю в їхню спроможність".

Флешмоб у регіоні підхопили швидко. Наразі участь у ньому взяли близько тисячі користувачів Фейсбуку: громадські діячі, лікарі, вчителі, спортсмени, художники, співаки, викладачі вищої школи, волонтери та доброчинці, студенти та колеги-журналісти. Крім візуальної підтримки шляхом публікації рамки "Я підтримую Суспільне", люди висловлюють і своє ставлення до Суспільного мовлення в Україні.

Громадська активістка Ірина Ткаченко, координаторка проектів агенції сталого розвитку "Хмарочос" підтримує Суспільне, "бо є якісний контент, постійна медійна підтримка соціальних ініціатив".

"Я вважаю, що сьогодні, коли країна у стані війни, ми намагаємось зберегти цілісність держави, регіон не може існувати без україноорієнтованого, незалежного мовника. ПІДТРИМУЮ СВОЄ, РІДНЕ!!! Дуже вдячна всій команді нашого регіонального мовника за те, що зробили і робите! Друзі, ви найкращі!!!" — написала співачка, Світлана Буланова, авторка фольклорно-експедиційного проекту "Баба Єлька", учасниця проекту "Своя земля".

"Я підтримую вас і хочу, щоб ви були сильними й самодостатніми, креативними й цікавими! Поважаю і довіряю!" — під фото з рамкою написала волонтерка Вікторія Касьянова.

Нагадаємо, понад сотня громадських організацій з усієї країни оприлюднили відкриті листи до Уряду України та Верховної Ради України з вимогою дофінансувати Суспільне.