Історії про талановиту молодь — в ефірі UA: КАРПАТИ

Історії про талановиту молодь — в ефірі UA: КАРПАТИ

4 сер. 2020

З 4 до 14 серпня глядачів телеканалів регіональних філій Суспільного, зокрема і UA: КАРПАТИ, знайомитимуть із цьогорічними лауреатами Премії Кабінету Міністрів України для молоді. Відео дивіться в міжрегіональному проєкті «Ранок на Суспільному», у блоках між програмами в ефірі UA: КАРПАТИ та на цифрових платформах.

Читайте також: Четвірка ведучих «Ранку на Суспільному»: хто вони?

Спецпроєкт «UA: Молодь» команда Суспільного готує до Міжнародного дня молоді, який відзначають 12 серпня в усьому світі. Його запровадила Генеральна Асамблея ООН у грудні 1999 року, а вперше відсвяткували 2000 року. Цей день покликаний нагадати про досягнення й повсякденні проблеми молоді в сучасному світі.

Цьогорічні лауреати Премії Кабінету Міністрів України розкажуть в ефірі мовника, яку справу обрали, що їх надихає і мотивуватиме інших.

«Наша команда розповість історії про молодь, яка є рушієм змін на місцях, із різних куточків України, — коментує креативна продюсерка проєкту Катерина Жуліна. — Наприклад, Михайло Троценко прагне зробити екологічно чистим селище Кринички Дніпропетровської області й організовує екологічні фестивалі та популяризує сортування сміття. Назарій Тодорів із Коломиї на Івано-Франківщині після того, як найкращий друг захворів на рак крові, заснував благодійний фонд, а ще написав проєкт зі створення будинку для сиріт. 12 серпня в ефірі «Ранку на Суспільному» до Міжнародного дня молоді розкажемо про премію та минулих переможців».

 

 

«Ми хотіли показати, що рушієм на місцях можна стати в різних сферах. Про це історія Андрія Букіна із Сум, котрий очолює громадську організацію, яка опікується хворими на туберкульоз, ВІЛ/СНІД та гепатити. Вони працюють із людьми, які вживають наркотики, засудженими й тими, хто вийшов із місць позбавлення волі. Або ж історія Бориса Гольцева з Вугледара Донецької області, громадська організація якого влаштовує заходи для молоді, як-от фестиваль «З країни в Україну» з майстер-класами народних ремесел й різними активностями», — розповіла редакторка проєкту «UA: Молодь» Ольга Кутишенко.

Над проєктом працює київська команда «Ранку на Суспільному» й знімальні групи в регіонах.

«Історії героїв знімали філії. Ми вирішили, що сюжети повинні мати однакову візуальну стилістику. Регіональні колеги надсилали відео, із якого київська команда монтувала перші п’ятнадцять секунд для кожної лайф-сторі. Ці початкові кадри є водночас і замальовкою героя, і заставкою спецпроєкту», — зазначив режисер проєкту Сергій Жулін.

Такий формат роботи над проєктом — «усі для всіх» — дає змогу розповідати локальні історії на загальнонаціональному рівні. Водночас цього року UA: Суспільне мовлення безпосередньо долучилося до визначення переможців Премії Кабінету Міністрів України.

Читайте також: Командна робота всіх регіонів — філії Суспільного в умовах карантину працюють як єдина міжрегіональна платформа

«Коли нам дали список зі ста вісімдесяти п’яти кандидатів з усієї країни, то я подумала, що це буде складна робота. Однак згодом зрозуміла, що надихаюся кожною новою історією, і час пролетів непомітно. Чи могли ми не розповісти про всіх цих людей на Суспільному? Звісно, ні», — прокоментувала генеральна продюсерка регіонального мовлення на Суспільному Марія Фрей.

Нагадаємо, «Ранок на Суспільному» стартував в ефірі 15 липня. Дивіться проєкт на телеканалі UA: КАРПАТИ із 6:30 до 9:00. Онлайн-трансляція — тут.