«Батьки-засновники» у пошуках невідомого автора «Історії Русів»

«Батьки-засновники» у пошуках невідомого автора «Історії Русів»

14 бер. 2024

У восьмому випуску проєкту «Батьки-засновники» ведучі Сергій Стуканов і Наталя Соколенко в ефірі Українського Радіо намагаються знайти автора «Історії Русів». Ця праця написана на рубежі XVIII–ХІХ сторіч. Жодна інша книга з історії не мала такого потужного впливу на учасників українського національного руху середини ХІХ ст., як «Історія Русів», вона надихала й Тараса Шевченка, й  кирило-мефодіївців, й інших будителів. Слухайте новий випуск за посиланням.

Проєкт «Батьки-засновники» виходить щосереди о 22:05 в ефірі Українського Радіо, на ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах.

Читайте також: «Батьки-засновники» про вплив поразки Мазепи та Конституцію Орлика

У цьому випуску батько-засновник України — невідомий автор «Історії Русів». Існують різні версії, хто ж написав цю книгу, але хто саме — невідомо. Задовго до Михайла Грушевського невстановлений автор цієї історичної повісті-містифікації сформулював окремішність та відрубність історії України та її спадкоємність від часів Русі.

Гість програми — доктор історичних наук, доцент кафедри історії Києво-Могилянської академії Володимир Маслійчук.

Ведучі разом з гостем подкасту обговорюють ключові ідеї твору та його вплив на національне відродження. Саме добі національного відродження, добі українських романтиків присвячені наступні випуски подкасту. Ведучі відзначають, теперішня держава значною мірою завдячує діячам ХІХ століття.

Читайте також: Три подкасти Українського Радіо — серед лідерів прослуховування на Суспільному

Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланнямУкраїнське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».

Слухати Українське Радіо Карпати: Верховина - 103,6 FM, Івано-Франківськ - 100,4 FM, Калуш - 100,1 FM, Косів —100,6 FM, Яремче - 100,2 FM.