Представниці Суспільного здобули журналістську премію «25 до 25: молоді та зухвалі»

Представниці Суспільного здобули журналістську премію «25 до 25: молоді та зухвалі»

14 лис. 2023

Представниці Суспільного здобули журналістську премію «25 до 25: молоді та зухвалі»

Четверо представниць Суспільного стали лавреатками премії «25 до 25: молоді та зухвалі» для журналістів-початківців, редакторів і медіамейкерів, яку започаткувало Media Development Foundation. Ними стали: Алла Подлєсна — головна редакторка Суспільне Чернівці, Дар’я Свистуха — журналістка діджитал-редакції Суспільне Миколаїв, Ганна Цьомик — кореспондентка Суспільне Харків, Юлія Ткачук — відеографка діджиталу Суспільного, авторка проєкту «Artилерія».

Читайте також: Микола Чернотицький: Розбудовуємо Суспільне, щоб не було «новинних пустель»

Журналістки Суспільного поділилися враженнями від перемоги, власними цінностями в роботі, а також розповіли про завдання, які ставлять перед собою.

«Мені важливо було отримати відзнаку, бо часто самому оцінити свою роботу важко. Коли відповідаєш за всю редакцію, живеш з постійними сумнівами та дилемами: чи достатньо добре ми це зробили, що могли змінити. Поза цим тебе тягне вниз, коли немає конкуренції. Звинувачують в упередженості, бо тема некомфортна для когось. Аудиторія може не оцінити публікацію, над якою працювали місяць, натомість оцінити щось, що на поверхні. Потім важко не піддатися спокусі робити щось нескладне, але що точно сподобається. У мене перманентний страх піддатись цьому, — розповіла головна редакторка Суспільне Чернівці Алла Подлєсна. — За ці кілька років я побачила, як може змінюватися ставлення до тебе як редактора саме через вік: від сумнівів і зверхності до довіри, яка зʼявилась не просто так, а через твої рішення і дії. Тому дякую людям, які витрачали на мене свою енергію і вчили. Зараз відчуваю, як це непросто».

«Ця відзнака стала для мене поштовхом повірити у власні сили, впевнитися в тому й показати іншим, що робота журналістів діджитал-відділів дуже важлива та помітна. Будь-яка ціль досяжна. Не треба боятися труднощів, журналістика — це постійна робота над собою та випробування себе. Адже треба виконувати свої обов’язки, попри війну, окупацію, обстріли, блекаути, інші проблеми та складнощі», — зазначила Дар’я Свистуха, журналістка діджитал-редакції Суспільне Миколаїв.

«Мені не вірилось, що людина, яка має так мало досвіду роботи і не має профільної освіти (за освітою я політолог), може перемогти у такому конкурсі. Якби не мої старші колеги, які доклали свій час, зусилля та нервові клітини, то не тільки ця перемога, але і моя робота в журналістиці була б неможливою. Нагорода — це підтвердження того, що я роблю все правильно; орієнтир, який вказує шлях до майбутніх вершин», — ділиться Ганна Цьомик, кореспондентка Суспільне Харків.

«Перемога у конкурсі для мене підтверджує те, що я на правильному шляху, що моя робота помітна, її високо оцінюють. Я вважаю, що наше покоління уже змінює журналістську сферу та говорить зі своїми однолітками значно простішою і доступнішою мовою. І при цьому не втрачаючи компетентності та дотримуючись журналістських стандартів, — каже Юлія Ткачук, відеографка діджиталу Суспільного, авторка проєкту «Artилерія». — Проєкт Artилерія розповідає справжні щирі історії музикантів, які роблять свою справу не через гроші, а тому, що справді горять цим, як і я, роблячи свою роботу. Це надихає мене і найголовніше — тих, хто дивиться наш проєкт. Він доводить, що українська музика є, живе і разом з тим має цілу купу проблем, які вирішаться лише через суспільний діалог. Я вдячна своїй рідній команді діджиталу, яка навчає, розвиває мене та вірить у те, що я роблю».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Довідково

Премію «25 до 25: молоді та зухвалі» започаткував Media Development Foundation для того, щоб підсвітити діяльність медіамейкерів-початківців та підтримати їх на початку карʼєри. Премія сприяє включенню номінантів в українську медіаспільноту, а також взаємодії та обміну досвідом між молодими медіамейкерами. Завдяки премії початківці бачать, що їхню роботу цінують та заохочують розвиватися в медіасфері. А медіаспільнота — що молоді журналісти впливають матеріалами й своєю діяльністю на перебіг подій в країні.

Цьогоріч MDF отримав 144 заявки.