Спецпроекти Суспільного до Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом

Спецпроекти Суспільного до Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом

8 тра. 2019

З 2014 року Україна вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні 8 травня, у день капітуляції нацистської Німеччини. Урочистості також традиційно продовжуються 9 травня. Суспільний мовник готує низку спецпроектів до Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Програму передач телеканалу UA: КАРПАТИ можна переглянути за посиланням. 

8 травня

О 12:00 усі телеканали Суспільного мовлення вшанують пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.

Телеканали Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА транслюватимуть спецпроект до Дня пам’яті та примирення "Ніколи знову". Доктор історичних наук Юрій Шаповал і публіцист, професор УКУ Ярослав Грицак у студії обговорюватимуть національний вимір Другої світової війни, готовність українців диференціювати День перемоги й День пам’яті та примирення. Дивіться о 18:25 на UA: КУЛЬТУРА та о 21:45 — на UA: ПЕРШИЙ.

У межах спецпроекту відбудеться прем’єра документального фільму виробництва Суспільного "Примирення з перемогою" (режисер — Владислав Васильченко). Знімальна група мандрувала українськими містами, аби дізнатися, як люди сприймають 8 травня, що знають про цю дату, чи готові переосмислювати День перемоги радянського зразка з огляду на сьогодення. Стрічка містить коментарі експертів (голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича й старшої наукової співробітниці Інституту історії України Національної академії наук України Тетяни Пастушенко), а також інтерв’ю з мешканцями Дніпра, Краматорська, Одеси, Києва, Урзуфа, Чабанки й Тернополя.

Також в ефірі телеканалів Суспільного мовника транслюватиметься художня стрічка німецького кінорежисера Олівера Гіршбігеля "Підірвати Гітлера", що розповідає про тесляра-антифашиста Георга Ельзера, який намагався вбити Адольфа Гітлера. Прем’єра фільму відбулася 2015 року на Берлінському кінофестивалі. 

9 травня

Телеканали Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА транслюватимуть спецпроект до Дня перемоги над нацизмом "Пам’ятаємо. Перемагаємо". Мова в студії йтиме про героїчну й водночас трагічну роль, яка випала Україні в Другій світовій війні. Наскрізною темою стане об’єднання суспільства задля протистояння зовнішнім викликам та загрозам. 

О 20:00 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА відбудеться прем’єра документальної стрічки Надії Грачової "Гібридна війна РФ у кіберпросторі України". Фільм досліджує новітній вид агресії, яку Росія застосовує як до цивільного населення України, так і державних установ. Стрічка також дає практичні поради щодо дотримання правил безпеки в умовах цифрової війни.