Медійники закликають кандидатів прийти на дебати на Суспільному

Медійники закликають кандидатів прийти на дебати на Суспільному

11 кві. 2019

Представники українських медійних організації закликають кандидатів у президенти України Петра Порошенка та Володимира Зеленського взяти участь у теледебатах 19 квітня у студії  Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Нижче наводимо повний текст заяви.

Ми, представники українських медіаорганізацій, занепокоєні ситуацією, яка склалася довкола дебатів між кандидатами у президенти перед другим туром президентських виборів.

Проведення беззмістовної передвиборчої кампанії не можливо заборонити на рівні законодавства. Але не має використовуватися звичаєво відповідальними за країну та державу політиками. А з огляду на реальні безпекові, геополітичні та соціально-економічні виклики, перед якими стоїть Україна, подібна практика завдає величезної шкоди всьому суспільству.

Тому ми закликаємо обох кандидатів взяти участь у теледебатах 19 квітня у студії Національної суспільної телерадіокомпанії України. Саме такі дебати за кошти державного бюджету передбачені статтею 62 Закону «Про вибори президента України». Шоу на Олімпійському стадіоні ми вітаємо як одну з можливих форм агітації кандидатами. Але воно не може замінити офіційних дебатів з чітко визначеними правилами їх проведення.

Це буде останнім шансом для кандидатів окреслити плани на майбутнє та змістовно представити власне бачення розвитку країни. Будь-які аргументи щодо відмови участі в офіційних дебатах ми будемо вважати неприпустимими для демократичної держави.

Перелік підписантів

Незалежна медійна рада

ГО «Інтерньюз-Україна»

ГО «Детектор медіа»

ГО Інститут масової інформації

Центр демократії та верховенства права

Фундація «Суспільність»

Українська Фундація Безпекових Студій


Нагадаємо, 9 квітня на брифінгу голова ЦВК Тетяна Сліпачук зазначила, що теледебати за Законом "Про вибори Президента України" регулюються ст. 62 й проводяться Суспільним мовником за рахунок коштів державного бюджету. Саме такі дебати, за словами голови ЦВК, відповідають і закону, і міжнародній практиці. Зі свого боку голова правління Суспільного мовника Зураб Аласанія запевнив, що телерадіокомпанія повністю готова до проведення національних теледебатів за законом.