«Українською — вільно» — спецпроєкт команди Суспільного в регіонах до 9 листопада

«Українською — вільно» — спецпроєкт команди Суспільного в регіонах до 9 листопада

23 жов. 2021

У теле- і радіоефірі регіональних філій Суспільного дивіться й слухайте спецпроєкт «Українською — вільно». Це відео- та аудіорозповіді про людей, які вивчили українську мову. Всі вони зробили це свідомо, бо українська не була для них рідною, а цьогоріч кожен з героїв проєкту ще й долучиться до всеукраїнської акції із написання Радіодиктанту.

Читайте також: Радіодиктант національної єдності на Суспільному: пишемо разом 9 листопада

Спецпроєкт «Українською — вільно» виходитиме до Дня української писемності та мови, який відзначатимемо 9 листопада. Над ним працюють журналісти регіональних редакцій Українського радіо й телеканалів Суспільного, зокрема й Українського радіо Карпати.

«У Франківську навчається багато іноземних студентів: з Індії, Нігерії, Індонезії, Камеруну, інших країн. Містяни гостинно їх приймають. А вони, водночас, вивчають українську мову, пізнають місцеві традиції, вчаться готувати українські страви. Записуємо таких людей. Серед наших спікерів також — громадські активісти, переселенці, митці. Зокрема, французький режисер Жуль Одрі, який працював в Івано-Франківському драмтеатрі», — розповіла Христина Кухарук, журналістка Українського радіо Карпати.

«Це мотиваційний проєкт, в якому люди, які не є носіями української мови, своїм прикладом надихнуть слухачів та глядачів. Вони розповідають, як вивчили українську, які труднощі в них виникали і як їм вдалося з ними впоратись. Якщо українську вивчила людина, яка не є носієм мови, то той, для кого ця мова рідна, може її легко й швидко вдосконалити й використовувати не лише на роботі чи в держустановах, а й у побуті, — розповіла виконавча продюсерка Українського радіо Юлія Шелудько. — Історії “Українською — вільно” завершуються тим, що герої проєкту закликають писати Радіодиктант 9 листопада разом з Українським радіо. Це акція, яка єднає і закликає вдосконалювати свою українську, незалежно від того, на якому рівні ми нею спілкуємось».

На телеканалах Суспільного спецпроєкт «Українською — вільно» глядачі побачать між основними програмами з 25 жовтня. Графічне оформлення для спецпроєкту «Українською — вільно» створила команда Суспільне Поділля.

«Наші регіональні команди зібрали історії по всій країні, — розповідає креативна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Катерина Жуліна.  — У проєкті візьмуть участь військові, вчителі, священник з Білорусі, журналістка з Грузії, громадський діяч з Вірменії, студенти з різних країн, які вільно спілкуються українською. Глядачі побачать історію викладачки, яка вже 10 років навчає іноземців за кордоном. Студенти живуть у Лондоні й прагнуть вивчити українську».

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. На Прикарпатті це — телеканал UA: КАРПАТИ і Українське радіо Карпати.

Слухати Українське радіо Карпати можна онлайн та на частотах: 

  • Верховина - 103,6 FM
  • Івано-Франківськ - 100,4 FM
  • Калуш - 100,1 FM
  • Косів - 100,6 FM
  • Яремче - 100,2 FM

Дивитися телеканал UA: КАРПАТИ онлайн — за посиланням.

Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.